Produkcja biocelulozy w Bowil Biotech / Biocellulose production at Bowil Biotech

Produkcja

Nowoczesny zakład produkcyjny, mieszczący się we Władysławowie, stanowi centrum produkcji biomateriału polimerowego oraz wyrobów medycznych klasy IIb i III. Jesteśmy pierwszą na świecie fabryką  biocelulozy, zaprojektowaną zgodnie z wymaganiami farmaceutycznego GMP.

Wszystkie media niezbędne do produkcji celulozy bakteryjnej, wytwarzane są na terenie naszego zakładu. Posiadamy własną stację wytwarzania wody oczyszczonej, która jest kluczowym elementem procesów produkcyjnych. Poddawana jest analizie fizykochemicznej i czystości mikrobiologicznej, dzięki czemu nasze wyroby medyczne spełniają odpowiednie parametry jakościowe.

Produkcja biocelulozy w Bowil BiotechProdukcja biocelulozy w Bowil Biotech / Biocellulose production at Bowil Biotech

Unikalna technologia wytwarzania oparta jest na wykorzystaniu do fermentacji efektywnego szczepu bakterii Komagataeibacter xylinus E25. Produkujemy biosyntetyzowaną celulozę w oparciu o nowatorską wiedzę know-how potwierdzoną patentami. Wszelkie działania podejmowane w naszym zakładzie odbywają się przy zachowaniu najwyższych standardów jakości GMP, GLP, GDP, ISO 13845 oraz norm bezpieczeństwa.