GRUDZIEŃ 2022

Nowoczesne materiały opatrunkowe

Portal aptekarz.pl to miejsce stworzone z myślą o czytelnikach i klientach zgłębiających wiedzę na temat medycyny i farmacji.
Cieszymy się, że na stronie pojawiła się publikacja poświęcona nowoczesnym materiałom opatrunkowym, ich charakterystyce i warunkom jakie powinien spełniać idealny opatrunek. Zachęcamy do lektury artykułu o przewadze opatrunków z celulozy bakteryjnej, które niebawem zrewolucjonizują leczenie ran.

Link do artykułu
LISTOPAD 2022

Profilaktyka i leczenie odleżyn

Światowy Dzień Zapobiegania Urazom Odleżynowym jest dla nas okazją do zwiększania świadomości społeczeństwa w zakresie zapobiegania odleżynom, które powstają w wyniku długotrwałego ucisku i niedokrwienia tkanek. Problem ten dotyczy osób starszych, pacjentów długotrwale unieruchomionych lub nieprzytomnych.
W profilaktyce odleżyn podstawową rolę odgrywa częsta zmiana pozycji ciała, higiena oraz odpowiednie leczenie i opatrywanie ran czy zmian rumieniowych na skórze. Do leczenia odleżyn wykorzystuje się sterylne opatrunki z biocelulozy, wspomagające szybkie oczyszczanie rany z martwych tkanek i nie uszkadzające jej ziarniny. Zastosowanie opatrunku biocelulozowego na rany przewlekłe prowadzi do szybkiego wygaszania odczynu zapalnego i zmniejszenia hiperkeratozy skóry otaczającej ranę.

Więcej o opatrunkach
PAŹDZIERNIK 2022

W poszukiwaniu biomateriału idealnego

Czy celuloza bakteryjna może stać się uniwersalnym medium do naprawy tkanek miękkich i zastępowania tkanek narządu?
Czy materiał ten ma szansę na kolejne komercjalizacje dla potrzeb nowoczesnej chirurgii rekonstrukcyjnej?

Odpowiedzi na te pytania i o przewadze biocelulozy posiadającej duży potencjał wśród materiałów stosowanych do implantacji, znajdują się w nowym materiale naukowym, którego autorką jest dr inż. Agata Humelt.

Link do artykułu
WRZESIEŃ 2022

Międzynarodowe Sympozjum Celulozy Bakteryjnej

Mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w piątej edycji Międzynarodowego Sympozjum poświęconego Celulozie Bakteryjnej, które odbyło się w Jenie. Wydarzenie to zachęciło międzynarodowych ekspertów do dyskusji na temat najnowszych osiągnięć w dziedzinie celulozy bakteryjnej, w szczególności w zakresie jej medycznego zastosowania. Uczestnictwo w Sympozjum było wyjątkową okazją do spotkania i wymiany doświadczeń ze światowymi naukowcami i pasjonatami tego biomateriału.

Więcej o wydarzeniu
WRZESIEŃ 2022

Światowy Dzień Serca

Święto obchodzone z inicjatywy Światowej Federacji Serca z udziałem WHO i UNESCO. Globalna kampania ma na celu promocję zdrowego stylu życia i podniesienie świadomości społecznej na temat chorób układu krążenia, które od 20 lat są główną przyczyną zgonów na świecie.
Mocno angażujemy się w akcje związane z poprawą zdrowia ludzkiego i korzystamy z możliwości jakie daje nam nauka. Wspólnie z innymi instytucjami naukowo-badawczymi, współtworzymy projekt polegający na możliwości zastosowania naszej biosyntetyzowanej celulozy, jako bioimplantu w kardiochirurgii. Projekt opierał się na badaniach mechanicznych, biochemicznych, biokompatybilności i biostabilności, naszego biomateriału w testach in vitro i in vivo na modelach protez naczyniowych, łaty osierdziowej, płucnej zastawki serca i zastawki aortalnej. Obecnie trwają przedkliniczne badania możliwości zastosowania bioimplantu.

WRZESIEŃ 2022

Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta

Włączamy się do Światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta, aby promować i wspierać globalną kampanię WHO, skupiającą się na zwiększeniu świadomości bezpieczeństwa pacjentów jako globalnego priorytetu zdrowotnego.

Mając na uwadze poprawę zdrowia ludzkiego i zaangażowanie w dobro pacjenta, nasz zespół kieruje się wartościami etycznymi i kontroluje produkt na wszystkich etapach produkcji, zapewniając jego najwyższą czystość i bezpieczeństwo.

 

KWIECIEŃ 2022

Międzynarodowa Akademia Leczenia Ran

Stale zmieniająca się dziedzina leczenia i pielęgnacji ran przewlekłych skłania nas do wzbogacania doświadczenia, aby zaoferować jeszcze bardziej skuteczne wyroby medyczne specjalistom i ekspertom z obszarów medycyny czy kosmetologii.

Jako wyłączny producent rewolucyjnych, hipoalergicznych opatrunków CelMat©, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Międzynarodowej Akademii Leczenia Ran w Krakowie i zdobyć fachową wiedzę z zakresu dobrych praktyk medycznych w leczeniu i pielęgnacji ran.