Kim jesteśmy

Firma BOWIL Biotech została założona przez dwóch liderów biznesu, którzy mając na uwadze poprawę zdrowia ludzi, wspólnie kierują się wartościami etycznymi i konsekwentnie dążą do rozwoju polskiego sektora biotechnologicznego. Opracowane technologie i produkcja biocelulozy, odbywająca się w naszej nowoczesnej fabryce, to efekt wieloletniej współpracy naukowców z całego świata i pełnego zaangażowania naszego zespołu.

Wytwarzamy biosyntetyzowaną celulozę bez wykorzystania materiałów pochodzenia zwierzęcego, przeznaczoną do implantacji i produkcji wyrobów medycznych marki CelMat®. Razem z liderem projektu CARDIO BNC, Kliniką Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, opracowaliśmy protezy naczyniowe i bioimplanty zastawek serca, które obecnie są w fazie badań przedklinicznych.

Bowil Biotech Concept of ideal biomaterial

Po uzyskaniu certyfikatu CE ISO 13485 i szeregu zewnętrznych auditów jakościowych znaleźliśmy się na liście zaufanych dostawców najbardziej cenionego konsorcjum na świecie, zajmującego pierwsze miejsce na liście firm z branży opieki zdrowotnej. Przełomowym momentem w naszej działalności było podpisanie kontraktu handlowego na dostawę materiału implantowalnego. Od tego momentu rozpoczęliśmy produkcję biocelulozy, która może być wykorzystywana w medycynie rekonstrukcyjnej.

Kamienie milowe

Bowil Biotech Concept of ideal biomaterial


Nagrody

Nagroda

I miejsce w konkursie Przemysłowa Inwestycja Roku, organizowanym przez Tereny Inwestycyjne Info, w kategorii Innowacyjna Inwestycja Roku.

Polska 2015
Nagroda

Nagroda Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazców za najlepszy innowacyjny wynalazek na Międzynarodowych Targach Wynalazków „Invention Show 08”.

Polska 2008
Nagroda

Nagroda na targach organizowanych przez Malaysian Invention and Design Society, za wynalazek „CelMat® – celuloza bakteryjna do użytku wewnętrznego”.

Malezja 2008
Nagroda

Złoty medal z wyróżnieniem na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków IWIS, za wynalazek „Biomateriał z mikrobiologicznej celulozy do użytku wewnętrznego”.

Polska 2008
Nagroda

Złoty medal na Targach Brussels Eureka & Brussels Innova Energy za najbardziej innowacyjny produkt.

Belgia 2007